| Capacity Per Hour | 500 Chapati |
| Model Name/Number | S503 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Restaurant |
| Chapatti Size | Maximum 8 Inch |
| Gas Consumption | 2 kg per Hour |
| Warranty | 6 Month |
| Color | Silver |
| Machine size | 4x5x5 Feet (LxWxH) |
| Brand | Athak Technology |
| Gas Pressure Required | 0.5 kg /cm |
| Power Required | 4 kW |
| Machine Weight | 250 kg |
| Operating Area | 6x6x6 Feet (LxWxH) |
| Gas Type | LPG or PNG |



Price:
Price 450000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Voltage : 220240 Volt (v)
General Use : Restaurant & Hotel
Product Type : Automatic Chapati Making Machine
Computerized : No
Price 200000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Voltage : 220240 Volt (v)
General Use : Restaurant & Hotel
Product Type : Nano Automatic Roti Making Machine
Computerized : No
Price 220000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Voltage : 220240 Volt (v)
General Use : Restaurant & Hotel
Product Type : Commercial Semi Automatic Roti Making Machine
Computerized : No
Price 220000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Voltage : 220240 Volt (v)
General Use : Restaurant & Hotel
Product Type : Automatic Chapati Pressing Machine
Computerized : No