| Design Type | Round |
| Model Name/Number | S1005 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| LPG Consumption | 2.5 kg per Hour |
| L.P.G. Pressure | 0.5 Bar |
| Power | 5 kW |
| Color | Silver |
| Machine size | 6x3x5 Feet (LxWxH) |
| Brand | Athak Technology |
| Machine Weight | 500 kg |
| Operating Area | 10x7x7 Feet (LxWXH) |
| Roti size | Maximum 9 Inch |
| Gas Type | LPG or PNG |
| Product Capacity | 400 Chapati Per Hour |




Price:
Price 200000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Automatic : Yes
Weight (kg) : 250 Kilograms (kg)
Product Thickness : 9 mm Micrometers (um)
Computerized : No
Price 300000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Automatic : Yes
Weight (kg) : 500 Kilograms (kg)
Product Thickness : 9 mm Micrometers (um)
Computerized : No
Price 300000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Automatic : Yes
Weight (kg) : 500 Kilograms (kg)
Product Thickness : 9 mm Micrometers (um)
Computerized : No
Price 300000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Automatic : Yes
Weight (kg) : 500 Kilograms (kg)
Product Thickness : 9 mm Micrometers (um)
Computerized : No