| Capacity Per Hour | 500 Chapati |
| Model Name/Number | S501 |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless steel |
| Usage/Application | Restaurant |
| Finish Rolling | Round |
| Chapatti Size | Maximum 8 Inch |
| Gas Consumption | 2.0 kg |
| Warranty | 6 Month |
| Color | SIlver |
| Brand | Athak Technology |
| Machine Size | 4x5x5 Feet (LxWxH) |
| Operating Size | 6x6x6 Feet (LxWxH) |
| Machine Weight | 250 kg |
| Power Required | 4 kW |
| Gas Type | LPG or PNG |



Price:
Price 450000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Computerized : No
Color : Grey
Automatic : Yes
Material : SS
Price 220000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Computerized : No
Color : Grey
Automatic : Yes
Material : SS
Price 200000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Computerized : No
Color : Grey
Automatic : Yes
Material : SS
Price 220000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Computerized : No
Color : Grey
Automatic : No
Material : SS